Raňajky. Dopoludnia prehliadka Zakázaného mesta - sídla panovníkov dynastie Ming a Čching. V tomto rozľahlom cisárskom komplexe vládlo 24 panovníkov po viac ako 500 rokov celej čínskej ríši. Zakázané mesto býva tiež nazývané najväčším kultúrnym múzeom Číny, počas vlády všetkých cisárov nebolo prístupné verejnosti. Obed v tradičnej čínskej reštaurácii. Popoludní prechádzka Pej-chaj parkom s prehliadkou pagody, postavenej na ostrove uprostred lagúny. Nasleduje prehliadka najväčšieho námestia na svete Tchien-an-men – námestia Nebeského pokoja s rozlohou 44 hektárov. Nasleduje prehliadka Chrámu nebies, postaveného už v roku 1420. V tomto rozsiahlom chráme panovníci dynastie Ming a Čching organizovali modlitebné obrady a rituály.
Raňajky. Celodenný výlet k veľkolepej stavbe – Veľkému čínskemu múru, ktorý sa rozpína v dĺžke viac ako 21.000 km. Tento múr, slúžiaci pôvodne na obranné účely proti invázii barbarov, sa nachádza zhruba 60 km severovýchodne od Pekingu. Obed v tradičnej čínskej reštaurácii. Popoludní prehliadka jednej z dvoch prístupných hrobiek panovníkov dynastie Ming (celkom 13 hrobiek).
Raňajky. Voľné dopoludnie. Transfer na stanicu a odchod rýchlovlakom (cca 4 hod.) do Xi'anu, hlavného mesta provincie Šan-si. Toto mesto s bohatou históriou bolo hlavným mestom 11 čínskych dynastií a bývalo najväčším mestom. Vo svojich cestopisoch sa o Xi'ane zmieňuje aj Marco Polo ako o východiskovom bode Hodvábnej cesty pre obchodníkov. Ubytovanie, nocľah.
Po raňajkách výlet k jednej z najväčších turistických atrakcií celej Číny – Terakotovej armáde – hlinenej armáde cisára Čchin Š’chuang-tiho, významnej osobnosti v čínskych dejinách. Tento cisár zjednotil Čínu v jednu silnú významnú ríšu. Hlinená armáda bola úplne náhodou objavená v roku 1974 miestnymi roľníkmi. Viac ako 6.000 ozbrojených bojovníkov v životnej veľkosti je rozostavaných v bojovom šíku. Celá armáda bola súčasťou posmrtnej výbavy zosnulého panovníka. Obed. Popoludní nasleduje prehliadka mesta - navštívite areál Veľkej pagody divokej husi zo 4. storočia, prezriete si mestské opevnenie z raného obdobia dynastie Ming. Návrat do hotela, večera, nocľah.
Popoludní transfer na stanicu a odchod rýchlym vlakom (cca 4 hod.) do Chengdu. Ubytovanie. Popoludní prehliadka starého mesta a budhistického kláštora Wenshu. Návrat na hotel, nocľah.
Raňajky. Dopoludnia navštívite chovnú stanicu pandy veľkej. V roku 2016 sa tu narodilo 26 mláďat. Stanica sa pýši úspechmi v odchove pánd veľkých i červených a ponúka návštevníkom jedinečnú príležitosť vidieť pandy v prostredí, ktoré čo najviac napodobňuje ich prirodzený habitat1. Okrem chovu sa tu venujú aj vedeckému výskumu a príprave pánd na návrat do voľnej prírody. Návšteva tejto stanice je nezabudnuteľným zážitkom, kde môžete sledovať pandy pri ich každodenných aktivitách, ako je jedenie bambusu, hranie sa alebo odpočinok. Popoludní sa presuniete na letisko a odletíte do Lhasy. Po prílete vás čaká transfer do hotela, večera a nocľah.
Raňajky. Celodenná prehliadka Lhasy s obedom. Navštívite posvätný palác Potála, ktorý bol v minulosti centrom duchovnej i svetskej moci a rezidenciou najvýznamnejšieho mnícha a vodcu Tibetu – dalajlámu a kláštor Džókhang postavený roku 639 ako relikviár pre sochu Budhu. Taktiež prejdete pútnický okruh štvrtí Barkor. Večera a nocľah.
Raňajky. Pokračovanie v prehliadke Lhasy - navštívite kláštor Drepung, ktorý bol v 17. storočí najbohatším kláštorom v Tibete a prebývalo tu až 10.000 mníchov, a kláštor Sera, kde môžete pozorovať tunajších mníchov pri rituálnych diskusiách. Po obede prehliadka paláca Norbulinka, ktorý od 18. storočia slúžil ako letné sídlo dalajlámu. Večera a nocľah v Lhase.
Raňajky. Celodenná prehliadka mesta. Prezriete si chrám jadeitového Budhu s plastikami s budhistickými motívmi. Obed. Popoludní sa prejdete záhradami Yuyuan, ktoré boli postavené už v 16. storočí. Nasleduje prechádzka po rušnej triede Nanjing s priľahlým nábrežím Bund. Prechádzka po rieke Huangpu pozdĺž shanghajského prístavu. Večera, voľný program na prehliadku centra mesta.
Raňajky. Voľný deň s možnosťou fakultatívnej návštevy „čínskych Benátok“ – mesta Su-čou. Mesto je známe svojimi umelými vodnými kanálmi a záhradami. V roku 1997 boli tunajšie klasické záhrady zaradené na zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Večer transfer na letisko a odlet do Prahy (Viedne).