Mestu Singapur vládnu gigantické mrakodrapy z ocele, skla a betónu, ktoré určujú obraz ostrovnej republiky. Bezhraničné ponuky lákajú k nákupom v moderných obchodných centrách. Reštaurácie rozmaznávajú návštevníkov svojimi kulinárskymi pokrmy. K tomu staré čínske, indické a arabské štvrte, kde sa pozastavil čas a kde stále platí prastará tradícia. Tropická klíma je tu po celý rok bez výkyvov, stále teplá a vlhká.
Singapur je pre občanov Českej republiky dostupný aj bez víz a to po dobu 30 dní. Pri príchode je vyžadované vyplnenie imigračné karty.
Povinné nie sú žiadne očkovania, riziko tropických chorôb je mizivé, úroveň hygieny je rozhodne vyššia ako v strednej Európe. Zdravotníctvo je na veľmi vysokej úrovni, ošetrenie je však nákladné.
V Singapure existujú 4 oficiálne jazyky: mandarínska čínština, malajčina, tamilčina a angličtina. Národným jazykom je malajčina, jazyk pôvodného obyvateľstva a oficiálny jazyk v dobách pridruženia k Malajzii. Angličtina je podporovaná, tiež z dôvodu, aby vzájomne spojila jednotlivé etnické skupiny Číňanov. Bežná hovorová angličtina je prestúpená slovami malajského a čínskeho pôvodu, často je označovaná za Singlish.
+ 7 hodin oproti SEČ.
Miestnou menou je singapurský dolár (S $) a delí sa na 100 centov. Bankovky sú v hodnotách 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100, 500, 1000 S $ .Mince v hodnotách 1, 5, 10, 20 a 50 centov a 1 dolár. Približný aktuálny kurz je 1.60 S $ za 1 USD. Odporúčame výmenu v zmenárňach priamo na letiskách alebo v pouličných zmenárňach či bankách, kde je lepší kurz než v hotelových zmenárňach. Platobné karty sú akceptované takmer všade.
220 - 240 V, 50 Hz, zásuvky s troma dierkami.
Metro - Singapore Mass Rapid Transit (SMRT) - je najpohodlnejší a najrýchlejší spôsob dopravy po meste. Plániky metra sú k dispozícii na letisku či v jednotlivých staniciach, taktiež v hoteloch.
Pri odlete zo Singapuru sa na letisku Changi platí odletová taxa 21 S $.
Singapur ovláda ohromné množstvo svetových kuchýň, hlavné prvky však pochádza z kuchyne malajzijskej, indickej a čínskej .V Singapure prevažuje kuchyňa kantonská, ktorá je zo všetkých čínskych kuchýň v Európe najznámejšia. Kantonská kuchyňa servíruje vyvážené jedlá, v ktorých sa musí odrážať vesmírna harmónia. Jedlá sú buď jing - čiže chladivá alebo jang - čiže hrejivá. Obidva druhy jedál by pri stole mali byť vo vzájomnej rovnováhe. Najjednoduchším jedlami sú "moji" - rezance či "kong" ryžová kaša. Singapur však ponúka prevažne miestnu kuchyňu južnej Číny. Častou špecialitou je chajnanská ryža s kuraťom (z ostrova Chaj-nan). Jedná sa o v pare varené kuracie s ryžou, čistým vývarom a uhorkou. Zjednávanie a prepitné nie je obvyklé.
Mohlo by sa vám páčiť
Ocenenie udelené odborným časopisom TTG:
Najlepší touroperátor pre Áziu, Austráliu a Oceániu pre rok 2013
2. najlepší touroperátor pre Ameriku pre rok 2013
3. najlepší touroperátor pre Afriku pre rok 2013
Copyright © 1994 - 2024 Cestovná kancelária ESO travel s.r.o., všetky práva vyhradené Aira GROUP, Outsourcing IT